Vice aktualit

Radiomodem V2,1

Základní informaceRadiomodem-V2,1
Zařízení bylo vyvinuto původně pro radiostanice Motorola, ale tyto modemy lze připojit ke kterékoli radiostanici, např. Tait, Maxon, Philips, Key, Grunding. Tyto modemy svou cenovou ralací Vám sníží náklady na vybudování nové datové sítě nebo přestavbu staré radiosítě na novou (v rámci přechodu na nový kmitočet).

Radiomodem pro přenos dat V2,1 je zařízení, které umožňuje přenos dat, z různých druhů radiostanic. Modem pro přenos dat je zařízen procesorem, který zajišťuje řízenou komunikaci na radiovém kanále i na jednotlivých rozhraních. Modem má rozhraní pro připojení radiostanice a sériový port (R5232/485) pro připojení s různým uživatelským zařízením.

Komunikační protokol, pro komunikaci mezi modemy, zajišťuje komunikaci na radiovém kanále. Modem je vybaven protokolem na ochranu dat, takže do uživatelského rozhraní se dostávají data, která proběhla kontrolou a jsou naprosto v pořádku. Modem disponuje pamětí na 32 kByte. Možnost rozšíření na 64-128 kByte.

Modem je programově nastavitelný pro různé rychlosti přenosu dat a možnost přepínaní mezi fónickou a datovou sítí. Nastavení času na naklíčování. Možnost individuální adresace jednotlivých modemů a retranslace. Modem je vybaven indikací pro napájení a pro přenos dat.
Napájení modemu je možné přímo z radiostanice. Má elektronickou ochranu proti velkému proudovému odběru.

Technické parametry:
  • Napájení 13,7 V, 0,1A
  • Vyrovnávací paměť 32KB (64KB)
  • Sériový port RS-232 (485, 422)
  • Přenosová rychlost 1k2 až 56kbps
  • Rádiová rychlost 4k8bps
  • Nastavení vstupního a výstupního signálu
  • Řízení toku dat procesorem
  • Přepínání do datového kanálu
Co to jsou datové radiové sítě:
Jsou to radiové komunikační systémy pro přenos dat na předem určenou vzdálenost mezi pevnými nebo pohyblivými body. Tento přenos dat je možné uskutečňovat na předem povoleném pásmu (80 až 450 Mhz). Výhodou našeho zařízení je lehká nasaditelnost, spolehlivost přenosu a neomezený počet bodů pro přenos dat.
V neposlední řadě pro vysoké nasazení přispěly také poplatky za přidělení frekvence ČTÚ.  Pro cenovou nabídku či jiný dotaz využijte náš Poptákový formulářPoptávkový formulář

RASPRO s.r.o., Mobil: +420 602 516 700, Email: raspro@raspro.cz Created by LUVR s.r.o.